mona polaski
Wit, Karol i Michał: mona polaski

Wywiad nagrany we Wrocławiu, w Czasoprzestrzeni w klubie Łącznik! 12/10/2019 roku, Koncert premierowy Nowomowy, tuż przed koncertem chłopaki znaleźli trochę czasu, żeby pogadać. Zobaczcie co myślą o męskości, żeńskości, o sztuce wizualnej i audio, o leasingowanych furach, o Łodzi i przekopywaniu się do Chin. Zapraszam:

mona polaski to młodzieżowy zespół założony w 2018 roku w Łodzi, przez chłopaków, którzy muzykę pokochali na zabój. Poszukują dreszczy jakie wywołują piosenki oraz interesują się zagadnieniem przenoszenia się w czasie za pomocą dźwięku.

Sami mówią o sobie, że grają autorską muzykę rozrywkową.

Ich teksty w języku polskim, opowiadają o niespełnionych miłościach i ostrych potańcówkach kończących się bólem głowy i bólem serca.

Rytmiczne, na wpół radosne i na wpół gorzkie, piosenki pobrzmiewają z tyłu głowy przeistaczają się w hymny pokolenia, które przeżywa tę drugą lepszą młodość.

Debiutancka płyta „folklor” jest albumem do tańca i do różańca., albumem przygodą, albumem wycieczką.

INSPIRACJE

Nowa Fala, Post Punk, Marek Grechuta,  Roxy music, Zbigniew Kurtycz, Jesus and the Mary Chain, Smashing pumpkins Underworld,  polskie zespoły weselne początku lat 90…

mona polaski to dziewczyna z Łodzi, która skradła moje muzyczne serce. Ona nie jest nieszczęśliwa, nie, ona się trochę nudzi, brzydzi się trochę stagnacją i wciąga zakochanych chłopaków w grę, w przygodę, trochę szaloną, nonszalancką, czasami niebezpieczną. Życie na krawędzi, krawędzi dachu wielkiego miasta, z na pół niedopitą butelką wina. monę możesz kochać, możesz nienawidzić, ale z moną nie będziesz się nudzić.

Pan Winyl

DYSKOGRAFIA

mona polaski (folklor)

Debiutancki album (folklor) miał premierę 19/3/19 o 19:19 w łódzkim barze Anna.
Album (folklor) został zrealizowany w Soyuz studio w Łodzi.
Mix i Mastering: Kamil ŁazikowskiSłowa: Karol Stolarek
Muzyka:  mona polaski
Na okładce albumu znalazł się obraz Magdaleny Moskwy

VIDEO

WYWIADY

SOCIAL MEDIA

Polecam

Pan Winyl

POWIĄZANE ZESPOŁY: