MORIBAYA to międzynarodowy zespół grający muzykę WORLD/ETNO. Tworzony przez artystów, pasjonatów i podróżników. Pochodzą z Polski, Burkina Faso, Gwineii i Australii. Tradycyjna muzyka z zachodniej Afryki uwiodła ich wszystkich i połączyła w jeden pulsujący organizm.

Występy na żywo zespołu MORIBAYA przenoszą audytorium do odległych krain. Transowe bębny wskazują kierunek. Piękne i tajemnicze dźwięki tradycyjnych instrumentów afrykańskich, są jak kompas. Ekspresyjny taniec, to kolejne kroki w kierunku egzotyczna przygoda.

Utwory zbudowane są w okół transowych i szybkich rytmów i afrykańskich melodii. Inspirowane muzycznym folklorem zachodniej Afryki. Zespół tworzy własne, autorskie kompozycje bazujące na tej egzotycznej tradycji.

Grupa wykonuje swoje utwory na autentycznych, tradycyjnych instrumentach afrykańskich. Możecie usłyszeć min.: bębny djembe i dundun, flet fula, balafon, ngoni, krin, carignian i djabara. Członkowie zespołu wielokrotnie podróżowali do Afryki by chłonąć tamtejszy folklor muzyczny, co pozwoliło im głęboko wniknąć w kulturę i tradycję Afryki Zachodniej, co pozwoliło im ją lepiej zrozumieć.

W październiku 2018 zespół wydał swój debiutancki album Kelen. W lutym 2020 premierę ma drugi album Fila. Zespół  ma na swoim koncie występy na festiwalach m. in.: O.Z.O.R.A. (Węgry), Slot Art Festival, S16 – Festiwal Bębnów, Siarki i Ognia, Street Party – Warszawa, Festiwal Wibracje, Las Camp Festival, Owocowy Festival, Djembe Marathon (Moravsky Krumlov), Drum Djemboree, Around The Rhythm Festival, Ofca – Oleśnicki Festival Cyrkowo-Artystyczny, Festiwal Przenikania, Navigator Festiwal.

MORIBAYA nowy album FILA

Na albumie Fila znajduje się 8 nowych utworów. Płyta ukazała się nakładem wydawnictwa Be Your Own Label. Na płycie Fila wybrzmiewają wpływy muzyczne z Gwinei, Burkina Faso, Senegalu, Mali i Wybrzeża Kości Słoniowej, a nawet echa Konga.

SOCIALE MORIBAYA

SPRAWDŹ OFFERTĘ DLA ZESPOŁÓW