Neal Cassady to energetyczna neo-psychodelia, ładne piosenki poddane garażowej obróbce – powykręcane i rozimprowizowane. Zespół został założony przez Rafała Klimczaka i Marcina Gągole w 2014 roku. Współpraca zaowocowała nagraniem debiutanckiego albumu rok później, gdy do składu dołączyli Michał Dymny, Tomek Głuc i Hanka Harmata. NIGHT HOWLER został wydany dzięki akcji crowdfoundingowej, m.in. w formacie winylowym.

Neal Cassady & The Fabulous Ensamble Nighthowler

Zespół występował pod nazwą Neal Cassady & The Fabulous Ensemble, grali m.in. na festiwalach Soundrive 2016 i Jarocin 2017. Druga płyta, zatytułowana Later Than You Think (2018), została wydana nakładem Music Is The Weapon. Album nagrano w odosobnieniu szczawnickiej chaty na górze Średniak. Zespół odszedł od elementów stylistyki folk-rockowej, rozstając się tym samym z Hanką Harmatą i jej harmonijką oraz zrezygnował z drugiego członu nazwy.

Neal Cassady obrał kierunek neo-psychodelii, wydłużając formy i wprowadzając elementy improwizacji. Mają za sobą ponad 50 koncertów i sesji radiowych (m.in. w Radiowej Trójce w ramach OFFSESJI) oraz występ w warszawskiej Zachęcie. Utwory zespołu zostały docenione przez wielu dziennikarzy muzycznych: Wojciecha Manna, Piotra Stelmacha, Jarosława Kowala, Anieszkę Szydłowską, Tomasza Żądę. W tym roku planują kolejne wydawnictwa.

Neal Cassady Lather Than You Think

OFFSESJA w Trójce

Neal Cassady OFFSESJA w Trójce

NEAL CASSADY LIVE

Neal Cassady Live
Neal Cassady Spotify

Facebook

https://www.facebook.com/NealCassadyFabulousEnsemble/?fref=ts

Polecam

Pan Winyl