Zespół Part Of The Kitchen powstał w marcu 2016 roku w kuchni jednej z poznańskich kamienic – gdzieś między lampką wina a kolejną dokładką makaronu. W ciągu kolejnego roku wypełnionymi spotkaniami band stał się integralną częścią kuchni na trzecim piętrze, w której powstawały pierwsze kompozycje. W marcu 2017 roku wydana została epka Below The Line, zawierająca 5 autorskich utworów.

Part Of The Kitchen

13 listopada swoją premierę miał pierwszy singiel z zapowiedzianej przez Part Of The Kitchen płyty Echokosmos, która ma zadebiutować już tej wiosny. Live Session do utworu Słabości zespół nagrywał w klimatycznej stodole w Baborówku koło Poznania.

Part Of The Kitchen – Słabość (Live Session)

Na debiutanckiej płycie Part Of The Kitchen znajdą się utwory już doskonale znane koncertowej publiczności, jak i zupełne nowości. Podstawowym założeniem jest jednak to, aby album tworzył spójną całość, zarówno pod względem muzycznym, jak i wizualnym. Echokosmos ma być przede wszystkim opowieścią o relacjach, które tworzymy i psujemy, o braku umiejętności komunikowania się ze sobą nawzajem i wszystkim, co nas otacza, ale też o tym, że jeszcze możemy wszystko naprawić, połączyć okruchy ważnych momentów i jak w kintsugi stworzyć, coś pięknego i wyjątkowego.

To jest piękna muzyka, wszystko jest tu piękne. Teksty są piękne, dźwięki i ludzie. Piękno totalne. Mam przyjemność znać Anię, wokalistkę. Jej łagodność i dobre serducho brzmią nie tylko w muzyce POTK, ale też w prawdziwym życiu.
A teraz uwaga! Banjo należy do tych instrumentów, które u mnie są na czarnej liście 😀 Jednak w przypadku Part Of The Kitchen, wchłaniam po całości! Polecam

Pan Winyl
Part Of The Kitchen – Nieudani

Zespół ogłosił również zbiórkę pieniędzy, które mają pokryć wydanie albumu oraz produkcję klipu do tytułowego utworu. Wsparcie fanów pozwoli Part Of The Kitchen zachować pełną niezależność i stworzenie płyty w zgodzie z ekologicznymi założeniami i elementami rękodzieła, dzięki któremu każdy egzemplarz ma być jedyny w swoim rodzaju.

W ciągu swojej działalności zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów – między innymi w CK Zamek w Poznaniu czy kultowym klubie Blue Note. Skład regularnie grywa na festiwalach – na swoim koncie ma koncerty w ramach: Festiwalu Spring Break, Songwriter, Pamiętajmy o Osieckiej czy Powidz Jam Festiwal.

W 2019 roku zespół został laureatem Lublińskich Wschodów, gdzie otrzymał wyróżnienie. Zdobył również główną nagrodę w ramach Kujawsko-Pomorskiego przeglądu Kapel we Włocławku. Twórczość zespołu gościła na antenie radiowej Czwórki, Radia Poznań, czy studenckiego radia Afera.

SOCIAL MEDIA

POLECAM

PAN WINYL

POWIĄZANE ZESPOŁY