Piotr Trybusz 30 marca 2020 roku zadebiutował płytą A TYPICAL STORY OF AN AVERAGE HERO. Na płytę składa się 12 oryginalnych utworów. Płyta dostępna jest w wersji winylowej i digital.

O Piotrze

Piotr mieszka, pracuje i komponuje w Poznaniu. Na co dzień zajmuję się zagadnieniami prawnymi w firmie delveloperskiej. Ale prawo to nie jedyna jego pasja.

Jest dzieckiem lat osiemdziesiątych, pierwszą płytą, która zrobiła na nim wrażenie, był album No Jacket Required Phila Collinsa. Tak dała mu się we znaki, że postanowił sam robić muzykę, a jego debiutancki album jest hołdem złożonym artyście i temu albumowi.

Gdy rozmawiałem z Piotrem po raz pierwszy po odsłuchaniu albumu, jeszcze z plików, bo winyla otrzymałem później, powiedziałem, mu, że czuję ducha Roxette nad tym wszystkim – Oto chodziło! – powiedział.

Mógłbym jeszcze mnożyć oczywiste inspiracje, ale nie ma takiej potrzeby. Ta płyta to pomnik wystawiony muzyce popularnej lat 90-tych. Każdy kto wyrywał plakaty z Bravo czy Popcorna, pokocha ten album.

Polecam

Pan Winyl

Muzyczna kariera

Kariera muzyczna Piotra zaczęła jedenaście lat temu, gdy wraz z zespołem DisQuiet nagrali album The Truth. Jeśli jesteś już po odsłuchu A TYPICAL STORY OF AN AVERAGE HERO, przygotuj się na wstrząs, bo gitara Piotra, zdaje się, orze tu betonowe pole!

Później był zespół Rust, muzyką i logiem nawiązującym do dokonań kanadyjskiej grupy Rush. Ostatniecznie, zanim Piotr oddał się solowej karierze wraz zespołem Radio Silence nagrał płytę Deadfall.

Na solowym albumie, gitary są ciągle w użyciu, lecz ciężar muzyki znacznie zelżał. Piotr Trybusz odpowiada za wszystkie kompozycje, nagrania i realizację. Jest nie tylko uzdolnionym muzykiem, ale też zajmuje się produkcją muzyki. Jak sam mówi, dopiero się tego uczy, ale wyniki są obiecujące.

Piotr Trybusz
Piotr Trybusz

Artysta nieustannie komponuje nowe rzeczy oraz szuka własnego dźwięku. Pracuje też nad nową gitarą dla siebie. Porusza się bardzo swobodnie, szukając właściwego sobie stylu. Po rozmowach z Piotrem odnoszę takie wrażenie, że nie interesuje go jeden gatunek, nie chce się ograniczać. Zagląda głęboko w historie muzyki, ale też w siebie. Nie dziwi zatem, że obecnie, jednym z jego idoli jest Benn Jordan i projekt The Flashbulb.

Winyl

Płyta winylowa wydana jest bardzo starannie i świetnie brzmi. Album składa się z dwóch płyt winylowych, które zamknięte są w solidnej okładce gatefold. Oficjalnym dystrybutorem jest www.chodzasluchy.com a płytę możecie nabyć klikając TEN LINK.

Sociale Piotra Trybusza

Powiązane artykuły

Sprawdź też tych artystów