Polaczek czyli Robert Przybysz

Pokolenie rocznika 1975. Z zawodu fotograf i grafik. Od zawsze interesujący się muzyką. W latach studenckich nagradzany na festiwalach rockowych, między innymi Union of Rock w Węgorzewie (nagroda za najlepszy tekst) oraz doceniany na wielu innych festiwalach piosenki autorskiej i rockowej. Obecnie pracuje nad solowym projektem, pod pseudonimem Polaczek tworzy oryginalne kompozycje często opatrzone prostym choć wymownym obrazem.

Polaczek, to kolejny artysta z Łodzi, na którego polecam Waszej uwadze. Jego twórczość jest charakterystyczna, choć zróżnicowana. Każdy z wydanych do tej pory singli jest inny, ale nie można się pomylić, w każdym jest 100% Polaczka. Autentyczny, szczery i mocno gitarowy, jak na rockmena przystało. Ale czy rzeczywiście, to rockman? Skóra, dziary, gitara… wszystko się zgadza! Jednak słuchając Polaczka zaczynam rozumieć, że wizerunek, to lekkie puszczenie oka w kierunku słuchacza. Głębokie teksty, pełne napięć kompozycje, gdzie gitara miesza się z elektronicznymi podkładami. To nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia ze sztuką muzyczną, daleko przekraczającą horyzont stricte rozrywkowy.

Pan Winyl
Polaczek – Jedno z twoich miejsc

Charakterystyczne dla Polaczka jest bogate wideo. To co słyszalne ubiera w piękne obrazy, stanowiące integralną część muzycznego echa. Na singlu Jedno z twoich miejsc chórki śpiewa Eliza A. Tkacz, którą już doskonale znacie.

News: Obecnie, od ponad roku intensywnie pracuje nad płytą we współpracy z doświadczonymi muzykami. Rolę producenta muzycznego przejął Rafał Matuszak obecny basista grupy COMA. Wydawnictwo powinno ukazać się w przyszłym 2020 roku.

SOCIAL MEDIA

POLECAM

PAN WINYL


INNE ŁÓDZKIE ZESPOŁY I ARTYŚCI