Pod pseudonimem Rabbit On The Moon ukrywa się dobrze znany Wam artysta z The Party Is Over. Michał Wajdzik-Radziejowski porusza się po elektronicznym morzu całkiem swobodnie. Nie boi się eksperymentów. Jedną z jego pasji są podróże, dlatego w muzyce Rabbita można natknąć się na różnorakie inspiracje.

Michał Wajdzik-Radziejowski - Rabbit On The Moon
Michał Wajdzik-Radziejowski – Rabbit On The Moon

Michał łączy surową elektornikę z przestrzennymi dźwiękami, nadając kompozycją charakter soundtracku. Pewnie dlatego też w swoim dorobku ma tworzenie muzyki do spektakli, a także grał na żywo do filmów.

WYDANIA:

Rabbit On The Moon stworzył muzykę do projektów teatralnych Rafała Urbackiego Bloki i familoki (2015, Teatr Śląski w Katowicach), Erynie zostaną za drzwiami (2016, Teatr Stary w Krakowie) i Jaram się (2016-2017, Teatr Śląski w Katowicach / Industriada). Udział w Mix the city Katowice kurator: Ghostpoet (2017).

Opracował i wykonał muzyki na żywo do Filmu Metropolis (Elektronarracje 2018, Wakacyjne Kadry i Dźwięki Cieszyn 2018, 21 Festiwal Filmów Kultowych) Wyprodukował muzykę do komiksu Victoria (Elektronarracje 2018). W 2020 współprodukcja spektaklu Wszystko się zmieni (Scena Robocza Poznań).

Rabbit On The Moon to projekt bardzo rozbudowany, Michała nie interesuje tylko granie, albo tylko komponowanie, hermetyczny świat sztuki muzyki elektronicznej. Choć sama forma taką się wydawać, to w jej centrum jest bijące serce człowieka wrażliwego na otaczający go świat. To co widzi, to co słyszy, to czego doświadcza jest odzwierciedlone w muzyce. Te wszystkie napięcia, niepokoje czy frustracje, to wszystko jest jak żyły na wierzchu. Ale Króli pędzi dalej, wpada do swojej nory i zachęca by pójść za nim. Michał, ma tę umiejętność, że inteligentnie prowadzi po emocjach, w głąb króliczej dziury, żeby pokazać, że możemy coś zmienić. Wystarczy podjąć decyzję i przy odrobinie wysiłku, doświadczyć lepszego świata. IDM na własnych zasadach!

Polecam

Pan Winyl

Sociale Rabbit On The Moon:

Zobacz też: