Wydaje mi się, że możecie bardzo poważnie zamieszać na tej scenie muzycznej w naszym kraju.
(…) Jesteście tak niemodni, że aż tworzycie własną modę!

Hirek Wrona

Piosenka humanistyczna
– powinnaś opatentować to sformułowanie i jechać z nim ku przyszłości. (…) Udowodniłaś wielu innym wokalistkom, że nie należy bać się trudnych, polskich słów.

Ten Typ M (do Julii, wokalistki i autorki tekstów)

Nic dodać nic ująć, widać że macie swój styl.

Wojtek Mazolewski

Ten osobliwy twór wykonujący zadziorne piosenki w języku polskim trudno zakwalifikować do jednego gatunku muzycznego. W ich muzyce słychać wpływy jazzu, klasyki, piosenki aktorskiej, folku… Znajdziemy też
śladowe ilości rocka, hip-hopu, czy punka.

Ich instrumentarium wzbudza wiele emocji. Oprócz swoich podstawowych instrumentów, tj. wibrafonu, kontrabasu, basu, perkusji, wykorzystują elektronikę – mooga i microkorga, a także piłę, flet i wiolonczelę.

Zespół liczy cztery osoby: dwie kobiety – siostry Marię i Julię Kępisty oraz dwóch łotrów – Karola Gadzało i Marcina Wippicha. Każdy z nich ma spore doświadczenie muzyczne. Jako Siostry Łotry zagrali m.in. na festiwalach: „Flugery” we Lwowie, „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym oraz „TU” w Tucznie.

OSIĄGNIĘCIA:

Do najważniejszych osiągnięć należy m.in.: 3. MIEJSCE W KONKURSIE „START NAGRANIE”, organizowanym przez Trójkę Polskie Radio. Dzięki głosom internautów do finału dostali się na zaszczytnym pierwszym miejscu z pośród prawie półtorej tysiąca zespołów.

Ważnym przełomem w rozwoju zespołu była również:
NAGRODA MUZEUM POLSKIEJ PIOSENKI W OPOLU otrzymana z decyzji Katarzyny Nosowskiej podczas Festiwalu Młodych Talentów 2017 w Szczecinie. Nagrodę otrzymali „za najlepszą twórczość w języku polskim”.

Ponadto otrzymali nagrody takie jak: II miejsce na 10. Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej w Ślesinie, wyróżnienie i tytuł laureata na Festiwalu „Fama” w Świnoujściu, III miejsce Na Festiwalu Twórczości „Korowód” w Krakowie.

Siostry Łotry poznałem podczas Artist’s & Manager’s Summer Camp w Krakowie latem 2019 roku. Tak naprawdę poznałem tylko Marię, jedną z sióstr, grającą między innymi na wibrafonie. Po raz pierwszy spotkałem się z frgmentem koncertu z Trójki, z piosenką Ludzie! I już zostałem kupiony. Absolutnie kupuję ten zespół w całości, to coś więcej niż grupa ludzi, to miejsce spotkania z muzyką pełną życia, miejsce przeżywania sztuki w jej komplementarnym wymiarze.

Pan Winyl

SOCIAL MEDIA:

YOU TUBE
FACEBOOK
INSTAGRAM

KONTAKT:

796-867-456
siostrylotry@gmail.com

Polecam

Pan Winyl