Czym jest The Unrest? Charyzmatyczny wokalista, chwytliwe gitarowe riffy, wyrazista elektronika, energiczna perkusja. Łączymy trzy narodowości i odmienne inspiracje. W muzyce staramy się czerpać z szeroko pojętego rocka, post rocka, drum and bass’u, grunge’u, hardcore’u i alternatywnego popu. Z tego co dobre w starej i nowej szkole. Kochamy żywe emocje, energię grania live.

The Unrest LOGO


Zespół został założony w 2017 roku w Polsce przez Robsona i Mateusza. Szybko sformułował się pełny skład i rozpoczęły próby. Piewsze EP Keep It Real zostało nagrane w Marcu 2018 w Monochrom Studio przez Haldora Grunberga. Pierwszy singiel Unrest Rising promujący to krótkie wydawnictwo ujrzał światło dzienne 11.04.2018 roku.

Zespół pracuje nad nowym albumem Fight. Album w okrasie hard rockowo-elektorniczno-nu metalowej już w połowie stycznia!

Na koncie mamy występy między innymi na Pol’and’Rock Festival, Slot Art Festival

oraz Dresden City Festival, wiele koncertów klubowych, ulicznych street shows, hipisowskiej wiosce w Portugalii, a nawet koncert w salonie podczas urodzin. Graliśmy we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech i oczywiście w Polsce.

Processed with VSCO with au5 preset

THE UNREST to zespół bardzo mi bliski duchowo. Grają muzykę wielowymiarową, nie tylko gatunkowo. W warstwie tekstowej odnajduję mocny przekaz, którego szukałem wiele lat. Cieszę się, że mogę z nimi współpracować i że lada chwila ich nowy album FIGHT ujrzy światło dzienne! Mega polecam!

Pan Winyl

Kup płytę na www.chodzasluchy.com, link poniżej:

W roku 2020 band rusza w trasę i będzie można ich zobaczyć na wielu koncertach w całym kraju.

OFICJALNE WIDEO:

The Unrest – 2019

Skład: Luke Greenwood (UK) – Vocals Mateusz Rybka (Poland) – Guitars Alexis Leroy (France) – Electronics Robson Goncalves (Brazil) – Drums

Aktualnie zakończyliśmy prace nad debiutanckim albumem „The Fight”. Za nagrania i miksy odpowiada Grzegorz Mukanowski, masteringiem zajął się Andy ‘Hippy’ Baldwin z londyńskiego Metropolis Studio.

SOCIAL MEDIA

Kontakt:
email: theofficialunrest@gmail.com
mob: 0048 512342884

Treści o The Unrest na blogu: