Yanish to autorski projekt wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego, autora tekstów i kompozytora muzyki. Artysta poprzez utwory z albumu „Dobrostan” wraca do swoich muzycznych korzeni. Opiera kompozycje na naturalnych brzmieniach, takich jak akustyczna gitara, organy Hammonda czy melotron. Tworzy piosenki nieskomplikowane i przestrzenne, nierzadko w stylu retro, nawiązując do złotych lat 70 i 80.

„Dobrostan” to muzyczny zapis emocji, przemyśleń i refleksji dojrzałego mężczyzny, który pozornie osiągnął życiową stabilizację. Single „Wiosenna alergia” oraz „Bez Ciebie Nic” były wielokrotnie emitowane w wielu stacjach radiowych, np. Polskie Radio PIK, Polskie Radio NYC, dublińskie Near.Fm, Rockserwis.fm, itp.

Yanish wykonuje utwory na koncertach wraz z zespołem w składzie:
Krzysztof Marciniak – gitary,
Krzysztof Opaliński – bas,
Jacek Leśniewski – perkusja,
Waldemar Bata – instrumenty klawiszowe.


Krzysztof Janiszewski występuje także w electro-rockowym Half Light, z którym nagrał 5 płyt, a wcześniej śpiewał m.in. w rockowej Vitaminie . Nagrał również płytę z legendą polskiego heavy metalu, basistą TSA Januszem Niekraszem.

Występował też okolicznościowo z muzykami toruńskiej Republiki. Jest współautorem książki o tym zespole – „My lunatycy. Rzecz o Republice.”

Kontakt:

Krzysztof Janiszewski tel. 507 195 753

email: doktorkris@wp.pl

Social Media:

FB:
https://www.facebook.com/yanishdobrostan/

Bandcamp:
https://yanish.bandcamp.com/releases

Pan Winyl wspomina w:

Polecam

Pan Winyl