RADIO KAPITAŁ: KAWA Z PANEM WINYLEM: #15 CO W WINYLACH PISZCZY? #5 [AUDYCJA RADIA KAPITAŁ] - PAN WINYL

RADIO KAPITAŁ: KAWA Z PANEM WINYLEM: #15 CO W WINYLACH PISZCZY? #5 [AUDYCJA RADIA KAPITAŁ]

Już się pogubiłem z rachunkami. Myślę, że to już 15 audycja, ale mogę się mylić. Taki zapiernicz, że nie ma czasu liczyć tych odcinków. Jeśli chodzi o serię „Co w winylach piszczy?” to na bank jest to piąty odcinek. A reszta… może kiedyś ktoś się doliczy. Dzień 24 września 2020 możemy uznać, za historyczną datę, w którym straciłem rachubę odcinków.

Jak co czwartek na www.radiokapital.pl „Kawa z Panem Winylem”!

Trochę się przeziębiłem, więc starałem się mówić jak najmniej i puszczać jak najwięcej muzyki:

t dot est

I tak, zacząłem od t dot est „Malowany majeran” z albumu „Hulaty”, łemkowskie piosenki w elektronicznych aranżacjach. Płyta zrobiona na zlecenie łemkowskiej organizacji Ruska Bursa, z udziałem Susanna Jara i Sestry Boczniewicz Project.

t dot est Hulaty
t dot est „Hulaty”

jestemAlpha.

Z nadchodzącego albumu „Ostatnie Źródło Światła” zagrałem „Miej Boże w opiece me plany”. To już kolejny singiel zapowiadający płytę długogrającą! Dredziasty raper z poznania znów kasuje kapitalną muzą i wspaniały tekstami! Płytę w przedsprzedaży możecie kupić na www.chodzasluchy.com!

Milomi

Płyta długogrająca „Mogę” (w ostatniej chwili zmieniony z „Przy otwartych drzwiach”) już niebawem, a ja gram najnowszy singiel „Przesypiam dalej”, świetny akustyczny numer, to tańca i do zagłębiania się. Milomi opuszcza Warszawę, niebawem zasili szeregi poznańskiej sceny muzycznej! Dobrze ją tam przyjmijcie!

Milomi Przesypiam Dalej
Milomi Przesypiam Dalej

Polaczek

Polaczka już Wam kiedyś przedstawiałem, ale to co zrobił w kawałku „Żelbeton” to przekracza wszelkie pojęcie! Po słowie użytym w piosence szmal, od razu wiem, że jest gościem ze skroniami oprószonymi siwizną. Świetny numer:

Hai

Nowy album już siedzi w sieci, promuje go tytułowy numer „Dzwoń po nadzór”, ze wspaniałym wideo. Koniecznie trzeba zobaczyć i posłuchać całej płyty, bo takiej pozytywnej mieszanki rockowo-popowo-akustycznej dawno nie słyszałem, a do tego band kipi humorem. Sprawdźcie ich sociale, można się pośmiać! I w audycji popełniam karygodny błąd uznając Hai za zespół z Bielska. SPROSTOWANIE! SĄ Z LUBLINA!

Burning Pools

Jedyny w dzisiejszej selekcji numer z zagranicy. Burning Pools, to atomowe trio z Los Angeles. A w skład wchodzą „mało znani muzycy” współpracujący z „bardzo znanymi muzykami”. Powiem tylko, że Ginger Pooley jest byłą basistką The Smashing Pumpkins. I nie da się ukryć, że coś tutaj jest na rzeczy! Dobre rockowe granie z zaangażowaną basistką… gorąco!

A potem już poleciałem z nośników:

mona polaski

Zagrałem dwa numery: „Bar Anna” i „Lejce” obie wspaniałe piosenki napisał tekstowo Karol Stolarek, a muzykę wykombinowali wraz z Witem Zarębskim. Jedna z najważniejszych płyt, w których wydaniu maczałem palce. Artystycznie jest to dla mnie arcydzieło! Od okładki począwszy na tekstach skończywszy. Okładkę bowiem zdobi dzieło malarskie Magdaleny Moskwy, która użyczyła fragmentu swojego obrazu na cover.

Płytę CD (folklor) możecie nabyć na stronie sklepu www.chodzasluchy.com.

Piotr Banach „Wu-wei”

Z winylka poleciała piękna muzyczka od Piotra Banacha (Hey, Indios Bravos, Dum Dum i inne). „Wu-wei” to z języka chińskiego określenie na „działanie bez działanie”. Na albumie znalazło się wielu zacnych gości: Gutek, Abra Dab czy Tomek Lipiński.

Piotr Mamcarz z Chodzą Słuchy Records dołożył wszelkich starań, żeby album wydać naprawdę cudnie. Kolekcjonerski majstersztyk. Jest wszystko co trzeba, kolorowe winyle, 180 gram, numerowane, dodatkowo CD, wkładka i drukowane koperty wewnętrzne, we wkładce oryginalny tekst Banacha opowiadający o tej płycie plus wcześniej nie publikowane foty z prywatnej kolekcji artysty. Płytę oczywiście możecie kupić na www.chodzasluchy.com

Banach "WuWei"
Banach „WuWei”

A tutaj macie playlistę wszystkiego w jednym miejscu!

Zapraszam co czwartek na www.radiokapital.pl!

Pozdrawiam

Pan Winyl

Powiązane treści:

Komentarze: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: