RADIO KAPITAŁ: KAWA Z PANEM WINYLEM: #16 CO W WINYLACH PISZCZY? #6 [AUDYCJA RADIA KAPITAŁ] - PAN WINYL

RADIO KAPITAŁ: KAWA Z PANEM WINYLEM: #16 CO W WINYLACH PISZCZY? #6 [AUDYCJA RADIA KAPITAŁ]

Jak zazwyczaj, bo nie zawsze, gdy tylko czas pozwala, to staram się zrobić wpis na temat audycji. Jest tyle dobrej muzyki, tyle świetnych wykonań, wspaniałych artystów, że nie mogę się powstrzymać, żeby o nich nie mówić.

W Radio Kapitał, jak co tydzień w czwartek o 9.00 rano prowadzę audycję pt. „Kawa z Panem Winylem – co w winylach piszczy?”.

Audycja ma na celu prezentowanie muzyki znanej i nie znanej, na wszelkich możliwych nośnikach. Z przyczyn obiektywnych zawęziłem prezentację do streamingu, CD i winyla (na razie nie mam odtwarzacza kaset).

W ten czwartek (1/10) odbyła się (chyba) już 16 audycja, a 6 (chyba) z serii „Co w winylach piszczy„. Ktoś napisał, że powinno być „trzeszczy”, ale ja nie lubię jak winyl trzeszczy!

Streaming

Rabbit on the Moon

Zacząłem od Rabbit on the Moon, czyli projektu Michała Wajdzik-Radziejowskiego. Michał wraz z Darią Ryczek-Zając współtworzy także duet The Party Is Over. Oba projekty współtworzą polską scenę #carbonelectro.

Numer, który puściłem w programie to najnowszy singiel z nadchodzącej płyty „Muzyka Endemiczna„. Do tego numeru Michał wraz z żoną (Princess Ana) i Łukaszem Wasiakiem stworzyli niesamowity teledysk.

Zastanawialiśmy się z Michałem, jak można jego muzykę określić, żeby dać Wam jakiś pogląd skąd pochodzi. Doszliśmy do wniosku, że ECO IDM jest idealnym określeniem. Muzyka dla tych, którym los naszej planet jest drogi!

jestemAlpha.

Przemek jest z Poznania. Charakterystyczny wokal i dready. Niesamowite teksty. Twórczość Alphy. nie pozostawia słuchacza obojętnym. Jest nie tylko raperem, ale też filmowcem i… psychologiem. W audycji puściłem utwór „Dojrzałe owoce„. To już ostatni singiel przed premierą albumu „Ostatnie źródło światła”, które ukaże się na płycie CD.

Album już jest w przedsprzedaży na Chodzą Słuchy Store!

Samurai Cop

Trzeci w kolejce numer to Samurai Cop z drugiej płyty. Utwór o najdłuższym tytule ” I’m in Orbit Around the Third Planet of Star Called the Sun„, ale zachęcam do odsłuchania całego albumu.

To niesamowite co chłopaki z Krakowa zrobili na dwóch basach i perkusji. Dołączył do nich wokalista Jacek K. (którego w audycji niechcący wymieniłem jako Jerka K., który też w bandzie ma swoje miejsce, tyle, że za bębnami).

Deepfake Moneybomb

Z Nowego Jorku dotarł do mnie album o tym samym tytule. Bardzo mi wszedł ten numer i pomyślałem, że może Wam też się spodoba!

Co tu dużo mówić, wisi nad tą twórczością duch Lennona, a może nawet całej Czwórki z Liverpoolu? Nie mnie oceniać! Ja po prostu słucham muzyki!

Spoon And The Forkestra

Kapitalny duet z Niemiec. Ona jest z Hamburga on z Mannheim. I to jest właśnie problem. Bo wakacje się kończą…

I tutaj – może to moja obsesja – ale ja też słyszę wpływ The Beatles! Czy tylko ja? No i tak pięknie wkomponowane f**k w tekst, taki delikatny i nostalgiczny. Ten numer ładnie zahacza o punkową stylistykę nie tylko muzyką, obrazem też. Czasami niektóre piosenki widziałbym jako ekstra dodatki do sławnych soundtracków, ta by pasowałby do „Między słowami„.

Pretty Far

Z Mediolanu przysłała mi swój najnowszy singiel artystka, która kryje się pod pseudonimem Pretty Far. To już trzeci singiel i w końcu mam okazję o niej napisać. Bo to jest coś pięknego. Zakochałem się w tym wokalu i energii. Nie jestem muzykiem, to się nie znam, nie wiem jak się tak robi, żeby za pomocą gitary i wokalu odstawić taki kawał muzyki!

Czekam na cały materiał. Możliwe, że to będzie moja ulubiona płyta za jakiś czas… na jakiś czas…

CD

The Unrest

The Unrest „The Fight” album na CD wydany 29/02/2020 przy współpracy z moim Be Your Own Label.

Teledysk zrealizował jestemAlpha. (Eye One Studio) – gram tutaj w scenie w sklepie!

Muzyka The Unrest to połączenie gatunków, które bardzo lubię. Ktoś kiedyś to nazwał Nu Metal, ale nie do końca się z tym zgadzam. To, że zespół ma korzenie w czterech różnych krajach (Anglia, Francja, Brazylia i Polska) wręcz gwarantuje mieszanie gatunkowe na wszystkich płaszczyznach.

Album wydany jest na płycie CD w okładce digipack, zawiera książeczkę ze zdjeciami i tekstami. Na albumie gościnnie występuje ENY i jestemAlpha.

RADIO KAPITAŁ: KAWA Z PANEM WINYLEM: #16 CO W WINYLACH PISZCZY? #6 [AUDYCJA RADIA KAPITAŁ]
CD The Unrest „The Fight”

Płytę możecie kupić w naszym, wspomagającym niezależnych artystów, sklepie Chodzą Słuchy Store!

Winyl

Cool Kids Of Death

I na koniec perełka z mojej kolekcji.

Debiutancki album CKOD na winylu. Najważniejszy release mojego, nie istniejącego już, wydawnictwa Winylowo Records. To była szalona jazda! Nie mając zupełnie doświadczenia porwałem się na takie coś. Zacząłem w UK w 2015 roku, ale finał miało to wydawnictwo w Polsce w 2016.

Ciekawostką jest na pewno fakt, że singiel załączony do tego wydawnictwa, był pierwszym singlem wyprodukowanym w Polsce po odzyskaniu niepodległości. Nie było jeszcze wtedy matrycy 7″ więc test press został wytłoczony na 12″. Mam to cudo w kolekcji.

RADIO KAPITAŁ: KAWA Z PANEM WINYLEM: #16 CO W WINYLACH PISZCZY? #6 [AUDYCJA RADIA KAPITAŁ]

Prawda, że wspaniały okaz! Ta spora część gładkiego winyla idealna do ustawienia geometrii ramienia. A jak już się ustawi, to można posłuchać wcześniej nie publikowanych wersji „Kopia Kopii” i „Spotkam Cię”.

I to byłoby na tyle. Mam nadzieję, że odcinek Wam się spodobał. Już szykuję się na przyszły tydzień. Będzie czego posłuchać. Śledźcie moje sociale, będziecie na bieżąco.

A tutaj dla Was to wszystko co miało (lub miało mieć) miejsce podczas odcinka.

Pozdrawiam

Pan Winyl

Poprzednie odcinki:

NOWA SERIA WPISÓW:

Komentarze: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *