RADIO KAPITAŁ: KAWA Z PANEM WINYLEM: #17 CO W WINYLACH PISZCZY? #7 [AUDYCJA W RADIO KAPITAŁ] - PAN WINYL

RADIO KAPITAŁ: KAWA Z PANEM WINYLEM: #17 CO W WINYLACH PISZCZY? #7 [AUDYCJA W RADIO KAPITAŁ]

Ten tydzień obfituje w czasozawirowania, może właśnie dlatego sporo w dzisiejszej audycji o czasie. Może dlatego też wywaliliśmy z Panią Winylową zegar z salonu. Mówimy dość reżimowi czasu! Zapraszam na wysłuchanie audycji Kawa z Panem Winylem w Radio Kapitał.

Cała audycja:

A muzycznie, to tak:

Winyl

Cinemon – „Joy Of The Trial

Nowy teledysk wskoczył do sieci i z tej okazji, bo chłopaków bardzo lubię i szanuję, niespodziewanie zaprezentowałem ten singiel z winyla.

Utwór pochodzi ze strony B singla „The Worst Band in the World” (tutaj gościnnie Mikołaj Trzaska na crazysaksie). W piosence „Joy of the trial” wystąpiła wspaniała Misia Furtak.

Singiel do tej pory był osiągalny tylko na płycie CD i winylu, które możecie oczywiście kupić na www.chodzasluchy.com, stronie sklepu wspierającego niezależnych artystów i zespoły.

Cinemon to trio z Krakowa w składzie Michał Wójcik (git. vocal, umiarkowany entuzjazm), Tomasz Bysiewicz (bas, przystojność) i Kuba Pałka (drums, przenikliwe spojrzenie).

Streaming

Rabbit on the Moon – „Ultra Organic Reality

Już po raz kolejny w programie puszczam Rabitta. Jest to muzyka niełatwa, bardzo inteligenta, zaangażowana i wielowarstwowa. Wystarczy powiedzieć, że u podłoża działalności muzycznej leży muzyka rockowa. Michał (Rabbit) otwarcie się przyznaje do tego, że niektóre kompozycje powstają najpierw na gitarze, a potem są syntetyzowane w dźwięki elektroniczne. Wraz z żoną Anną (Princess Ana) tworzą duet muzyczno-obrazowy. Wynikiem ich pracy plus Łukasz Wasiak, jest ten teledysk:

Jest on niejako kontynuacją dzieła zatytułowanego „Low gravity techno expirience” z albumu o tym samy tytule z 2017 roku:

Już niebawem album długogrający „Muzyka Endemiczna” – Rabbit on the Moon szykuje się na winylowe wydanie. Nie mogę się doczekać.

jestemAlpha. – „Dojrzałe owoce

Jak się okazało wczoraj podczas wywiadu, to nie ostatnia wideo premiera przed premierą płyty „Ostatnie Źródło Światła„, będzie jeszcze jedno.

W wywiadzie, którego wczoraj udzielił poznański raper, padły słowa o przesunięciu dnia premiery. Ze względów technicznych, premiera została przeniesiona na 21/10. Osoby, które zamówiły płytę w preorderze na www.chodzasluchy.com oczywiście otrzymają stosowną rekompensatę.

Bażant – „7:09

A tutaj piosneka ziomeczka, który przykuł moją uwagę ostatnio. Szybki kawałek, krótki i chwytliwy. No to ja poproszę wiecej. Piosenka na tyle krótka, że nie można się do niczego przyczepić i na tyle wbijająca się refrenem w mózg, że nie można się jej tak szybko pozbyć. Zaleta to czy wada? Oceńcie sami:

Wilcox – „Back In Time”

To jest numer starych rockowych wyjadaczy, Punkowo- grunegowy wokal, muzycznie można przejechać się po rockowych rubieżach z lat 60, 70 i 80tych… a nawet po głównych ulicach. Posłuchajcie tego rockowego miszmaszu! No i pytanie? Czy da się wyciągnąć wnioski z przeszłości?

Hau9 – „To the light”

Kilka dni temu wpadł mi na radar przez submithub.com ten numer! Ma super motor i zanim cokolwiek więcej o tym bandzie z Niemiec, to po prostu zachęcam do wciągnięcia tego numeru! Bardzo w stylu lat 90tych. Ale z nowoczesnym twistem!

Po tej piosence był muzyczny przerywnik z przeszłości i dotyczył on mojego ostatniego wpisu [Nucę przy goleniu #2] – „Money” Pink Floyd:

CD

Bleeding Moses – „Coconut” wyd. Repliq

W tym zespole wszystko jest na granicy wytrzymałości, wrażliwość nabrzmiała jak ledwo zabliźniona rana. Zagrałem ich dwa kawałki: numer 1 na płycie: „Man from the train”

i numer 11 na płycie, tytułowy „GoodCoconut”:

Już dawno nie słyszałem co u chłopaków, dlatego postanowiłem zmącić spokojną wodę wrocławskiej sceny muzycznej i wywołać ich do tablicy? Kiedy nowy materiwał?

Winyl

Druides – „Prius”

Tego zespołu nie muszę Wam przedstawiać. Zespół metamorfoza, zespół duch, zespół Wojtka Rozmarynowicza. Przemienia się, przekształca w niekończącej się ewolucji muzyki. Gdzieś w powietrzu latają już kolejne albumy, jeszcze ich nie widać, nie słychać, ale już są. W audycji puściłem numery: „Rusałka” i „Anioł”:

Album „Prius” Wojtek wydał własnym sumptem, przy pomocy Be Your Own Label. Płytę możecie nabyć w naszym sklepie www.chodzasluchy.com!

I tak w przyszłym tygodniu się nie spotkamy, bo będę w Warszawie, ale to puścimy fajne przypomnienie jakiejś wcześniejszej audycji. Jeśli jakąś sobie specjalnie życzycie, to dajcie znak w komentarzu!

Nie zapomnij subskrybować Pan Winyl’s Playlist!

Serdecznie pozdrawiam

Pan Winyl

Powiązane treści:

https://panwinyl.pl/2020/10/03/radio-kapital-kawa-z-panem-winylem-16-co-w-winylach-piszczy-6-audycja-radia-kapital/
https://panwinyl.pl/2020/09/24/radio-kapital-kawa-z-panem-winylem-15-co-w-winylach-piszczy-5-audycja-radia-kapital/

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *