Redakcja

Witaj w Redakcji Pana Winyla, gdzie przekuwamy dźwięki w litery. Nasz zespół, kierowany przez Tomasza Olszewskiego, znanego jako Pan Winyl, to grupa wyjątkowych osób,w żyłach których płynie ciekły winyl. Nasza ekipa melodyjnych dusz zgłębia tajniki winylowego świata – od klasyków po nowości. Piszemy też relacje z wydarzeń, o niszowych artystach i ich muzyce. Analizujemy trendy muzyczne i technologiczne, począwszy od pierwszych cylindrów Edisona, a na NFT kończąc. Razem odkrywamy dźwiękowe opowieści, wprowadzając cię w świat muzycznych emocji. Czytaj nasze wpisy na panwinyl.pl i dołącz do społeczności oddanych miłośników, gdzie każde zdanie brzmi jak melodia, a każda kropka jest jak bit!

Jeśli chcesz do nas dołączyć, wyślij swoje zgłoszenie na adres: kontakt@panwinyl.pl.

W skład Redakcji Pana Winyla wchodzą:

Tomasz Olszewski

Tomasz Olszewski

Pan Winyl

Prezes spółki  POLVINYL tłoczącej płyty winylowe, łączy tradycyjna produkcję z rozwiązaniami blockchain i NFT. Autor „Książki o winylach”, winylowy głos w Radio 357. Pasjonat muzyki i dźwięków, dzielący się wiedzą i historią. Kocha 1st pressy, kawę i dobrą zabawę!

Agnieszka  Protas

Agnieszka Protas

Redaktorka Naczelna

Słucham muzyki odkąd pamiętam. Mój dom rodzinny zawsze był pełen dźwięków. Muzyka jest ze mną od początku i pewnie zostanie ze mną już do końca. Swoją pasję dzielę z mężem – razem kolekcjonujemy płyty, zarówno CD, jak i winyle. Zdarzają się też kasety i inne nośniki. Mam ciągłą, niepohamowaną potrzebę poznawania nowych dźwięków, ale bardzo często wracam do moich ukochanych albumów. Mam nadzieję, że udało mi się zaszczepić miłość do muzyki moim dwóm synom. Na łamach panwinyl.pl co dwa tygodnie możecie czytać kolejne odcinki Subiektywnego Leksykonu Płyt, Które Warto Mieć. Piszę też relacje z koncertów i festiwali.

Andrzej  Szłapa

Andrzej Szłapa

Redaktor

„Chmura i muzyka, ale niekoniecznie muzyka z chmury” – takim zdaniem mogę w prosty sposób podsumować część moich zainteresowań. Chmura symbolizuje dla mnie otwartość na nowe technologie, jednocześnie podkreślam przywiązanie do fizycznych wydawnictw.

Fascynują mnie gatunki, które potrafią wywołać silne emocje. Dobrym przykładem są wszelkie odmiany ciężkiej muzyki, która dla większości wrażliwych słuchaczy i słuchaczek stanowi barierę nie do przejścia. Właśnie w takiej muzyce potrafię się zupełnie zatracić. Oczywiście, słuchanie ciężkiej muzyki absolutnie nie wyklucza radości płynącej ze słuchania genialnych popowych numerów. Do dziś uważam, że jedną z najlepszych płyt, jakie usłyszałem w życiu, jest „A Walk Across The Rooftops” zespołu The Blue Nile. A żeby namieszać jeszcze mocniej, gdyby ktoś zmusił mnie do słuchania jednego zespołu do końca życia, wybrałbym The Cure.

Uważam, że uzupełnieniem słuchania muzyki jest dobre poznanie biografii artystów. Znajomość historii często pomaga w zrozumieniu zmian, jakie zachodziły w składzie zespołu, albo całkowitej zmianie wypracowanego brzmienia, a nawet zmianie gatunku.

Na panwinyl.pl możesz przeczytać serię wpisów zatytułowanych DEZINTEGRACJA.

Jagoda  Dobrzyńska

Jagoda Dobrzyńska

Redktorka

Nazywam się Jagoda Dobrzyńska, jestem z okolic Torunia. Interesuję się i zajmuję szeroko pojętą sztuką. Jestem miłośniczką muzyki od najwcześniejszych lat – począwszy od Smerfnych Hitów i Ich Troje, a skończywszy na… a nie, chwila, przecież to dalej trwa. W 2014 rou dostałam hopla na punkcie Renaty Przemyk. Dzięki niej otworzyłam się na dosłownie każdy rodzaj muzyki. Jestem reporterką działającą na kilku portalach muzyczno-kulturalnych, fotografką przede wszystkim koncertów, rysowniczką portretów w stylu pop art. Kocham Myszkę Miki i ekipę, Cristiano Ronaldo i Robert Makłowicz to moi idole. Na panwinyl.pl możesz przeczytać moje recenzje najnowszych wydawnictw. 

Zapraszam na mój blog oraz do postawienia mi kawki!

Mateusz  Wawrzyszkiewicz

Mateusz Wawrzyszkiewicz

Redaktor

Dziennikarz muzyczny. Założyciel i główny prowadzący strony Najlepszy Muzyczny Adres, oprócz tego współpracujący stale z różnymi mediami związanych z muzyką i kulturą. Fan muzyki wszelakiej, jednak brytyjskie brzmienia są mu zdecydowanie najbliższe. Ulubione zespoły to Beatlesi i Radiohead, którzy idealnie wpisują się w kanon wyżej opisanego gustu. Na panwinyl.pl możesz przeczytać moje felietony i recenzje płyt.