RESORAKI „HORYZONTY” RECENZJA - PAN WINYL

RESORAKI „HORYZONTY” RECENZJA

Resoraki to wrocławski zespół grający alt rock z domieszką popu oraz rocka progresywnego. Kapela powstała z inicjatywy Piotrka Romanowskiego. Panowie do tej pory nagrali trzy albumy studyjne i już niedługo, bo pod koniec maja, możemy się spodziewać ich czwartej płyty pt. „Horyzonty”.
Drugim singlem zapowiadającym album jest utwór „Sny Tesli”.
Tesla miał niesamowity sposób na zapamiętywanie pomysłów, które rodziły się w jego umyśle. Używał do tego kuli oraz tacy. Kładł się na swojej leżance, trzymał w dłoniach metalową kulę około metra nad tacą i zasypiał. Uważał, że najważniejszą i najbardziej kreatywną częścią snu jest moment, gdy zasypiamy i w naszych głowach rozbłyskują rozwiązania wielu problemów, które nie dają nam spokoju. To moment, w którym do głosu dochodzą fale theta – te same, które występują podczas transu czy medytacji. Gdy jednak naukowiec zasypiał zbyt mocno budził go odgłos kuli upadającej na metalową powierzchnię. Wtedy mógł szybko utrwalić wizje, które pojawiły się na granicy snu i jawy.
I właśnie o tym jest ostatni utwór Resoraków. Zarówno warstwą tekstową jak i muzyczną zespół starał się oddać to niesamowite doświadczenie. Najpierw spokojne dźwięki gitary i łagodny głos kołyszą słuchacza, by wciągnąć go świata, w którym myśli i pomysły mogą falować w głowie, by później zderzyć nas z momentem, w którym trzeba się nagle obudzić.
Jak im się to udało? Koniecznie sprawdźcie!

Pozdrawiam

Agnieszka Protas

Pozdrawiam

Agnieszka Protas


Jeśli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi kawę.


red. Agnieszka Protas
red. Agnieszka Protas

Pozdrawiam

Agnieszka Protas


Jeśli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi kawę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *