VINYL FEST 2018 - PAN WINYL

VINYL FEST 2018

28661308_293649681166631_2239138108497668986_n

Cześć

jako, że Pan Winyl, to nie tylko Winylowo.com, ale też inne działania, to nie omieszkuję zaanonsować i zaprosić Was kochani na Vinyl Fest w Chorzowie, który odbędzie się w dnia 7 – 20 maja!

Pana Winyla niestety zabraknie – akuratnie nie będzie go w kraju, nad czym ubolewa, ale kto wie, co tam z Chorzowem się jeszcze wymyśli, są plany… ?

Wielka Giełda Płyt Winylowych już 19 maja!!!

A oto program:

CHORZÓW VINYL FESTIVAL 2018
7 maja
FISH godz. 19.00 Chorzowskie Centrum Kultury
Spotkanie z publicznością i koncert legendarnego wokalisty, kompozytora i autora tekstów, byłego frontmana grupy Marillion, który – zanim wystąpi ze swoim zespołem – opowie o swoich inspiracjach i dokonaniach muzycznych. Bilety 110 i 90 zł.

8 maja
„Czego słuchano w Królewskiej Hucie” godz. 18.00 Kamienica, Rynek 7
Prezentacja unikalnych płyt szelakowych oraz winylowych z kolekcji red. Wojciecha Padjasa (RMF Classic. Impreza w ramach obchodów 150-lecia uzyskania praw miejskich przez Chorzów (wcześniej Królewska Huta). Wstęp wolny.

9 maja
Rosław Szaybo godz. 18.00 Chorzowskie Centrum Kultury/Kino „Grajfka”
Wernisaż wystawy z udziałem wybitnego polskiego plakacisty, fotografa i projektanta okładek płyt oraz książek, byłego dyrektora artystycznego w firmie fonograficznej CBS Records Great Britain, który zaprojektował ok. 2000 okładek płyt, m.in. dla Eltona Johna , Roya Orbisona, Judas Priest (w tym okładkę British Steel i logo zespołu), Carlosa Santany, Janis Joplin, Johna Williamsa czy Czesława Niemena. O 18.30 rozpocznie się seans filmu „Przyjaciele na 33 obroty” , prezentującego dorobek Rosława Szaybo oraz Stanisława Zagórskiego. Wystawa wstęp wolny, bilety na seans 5 zł.

10 maja
Śląskie brzmienie na Vinyl Festivalu godz. 20.00 DPT Leśniczówka
Koncert Śląskiej Grupy Bluesowej (+ goście) z okazji premiery winylowej wersji płyty Jana „Kyksa” Skrzeka „Modlitwa bluesmana w pociągu” (w 20 rocznicę pierwszego wydania CD). Wstęp wolny.

11 maja
„Dzięki Bogu już piątek” godz. 20.00 Kompleks Sztygarka
Impreza taneczna w rytmie muzyki lat 70-tych, nawiązująca do filmu z 1978 r. „Thank God It’s Friday” z udziałem Donny Summer i The Commodores (m.in. Lionel Richie). Jeśli ktoś pamięta ubiegłoroczną „Gorączkę sobotniej nocy”, to wie o czym mowa… Jeśli nie, tym bardziej warto zakosztować tego klimatu. Bilety 90 zł (w tym bufet).

12 maja
Krzysztof Zalewski godz. 20.00 Kompleks Sztygarka
Koncert laureata drugiej edycji Idola, który ma w swoim dorobku bardzo dobrze przyjęte płyty winylowe, m.in. „Złoto”. Znakomicie radzi sobie nie tylko w roli wokalisty, ale także jako kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista. Bilety 60 zł.

13 maja
„Ciemna strona księżyca” Pink Floyd w Planetarium godz. 17.00, 19.00 i 21.00 Planetarium Śląskie
Wyjątkowa, by nie powiedzieć niepowtarzalna okazja do wysłuchania winylowej płyty Pink Floyd „The Dark Side of The Moon” w niezwykłej „księżycowej” aranżacji za sprawą unikalnych urządzeń Planetarium Śląskiego. Prezentacji muzyki będzie towarzyszyć animacja filmowa, a poprzedzona zostanie kilkoma słowami na temat samej płyty, jak i księżyca! Bilety 10 zł i 5 zł (ulgowe).

15 maja
Danny Bryant Big Band godz. 19.00 MDK Batory
Koncert angielskiego muzyka i wokalisty, o którym Joe Bonamasa powiedział: „Fanstastyczny gitarzysta, który, biorąc Fendera Stratocastera w swoje ręce, sprawia, że ten intrument naprawdę śpiewa”. Czy potrzeba lepszej rekomendacji? Danny Bryant wystąpi na Vinyl Festivalu w poszerzonym składzie, ze swoim big bandem, co sprawi , że pięknie „śpiewać” będzie nie tylko gitara…
Koncert poprzedzi otwarcie wystawy gramofonów, produkowanych przed laty za naszą południową granicą, w ówczesnej Czechosłowacji. O 18.00 opowie nam o tych eksponatach ich właściciel, Josef Odstrcil. Bilety na koncert 50 zł i 60 zł w dniu koncertu.

17 maja
Rafał Bryndal i jego płytoteka godz. 18.00 Kompleks Sztygarka
W ubiegłym roku o swoich muzycznych fascynacjach opowiadał nam Paweł Małaszyński. Tym razem, prowadzący wieczór płytowy, Bogdan Kalus, zaprosił satyryka, autora tekstów i dziennikarza Rafała Bryndala, aby zaprezentował swoje ulubione winyle. Wstęp wolny.

18 maja
Jazz Q godz. 19.00 Kompleks Sztygarka
Specjalnie na Vinyl Festival muzycy legendarnego zespołu, założonego przez Martina Kratochvila, przygotowali wyjątkowy koncert, organizowany w ramach obchodów dziesięciolecia wytwórni GAD Records, polskiego wydawcy zespołu. Martin Kratochvil i koledzy zaprezentują najważniejsze kompozycje z całego swojego dorobku – od tytułowego tematu z albumu „Pozorovatelna” po kompozycje z najnowszego albumu „Talisman”. Przed koncertem w zlokalizowanej obok Tlenowni będzie można posłuchać winylowych płyt Jazz Q, a także wziąć udział w spotkaniu autorskim z Martinem Kratochvilem. Bilety 35 zł.

19 maja
Wielka Giełda Płyt godz. 10.00 Kompleks Sztygarka
Tysiące płyt na stoiskach wystawców z całego kraju. „Winylowy kącik malucha”. konkursy z nagrodami i inne atrakcje. Wstęp wolny.

20 maja
Jacek Kurek „Spodek pełen tajemnic czyli muzyka roku 1968” godz. 17.00 Starochorzowski Dom Kultury
Dr Jacek Kurek opowie o przełomowym roku 1968 przez pryzmat muzyki, która powstawała w tamtym okresie, a jest z czego czerpać. Usłyszymy m.in. The Beatles (Biały album), Cream (Wheels of Fire), The Doors (Waiting for the Sun), Pink Floyd (A Saucerful of Secrets i wiele innych winylowych perełek. Wstęp wolny.

Uwaga. Organizator zastrzega możliwość zmian w programie.

Pozdrawiam

Pan Winyl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *