SIOSTRY ŁOTRY „PIERWSZY LOT PTAKA” – PREMIERA DEBIUTANCKIEGO ALBUMU - PAN WINYL

SIOSTRY ŁOTRY „PIERWSZY LOT PTAKA” – PREMIERA DEBIUTANCKIEGO ALBUMU

Wszyscy czekamy na płytę CD, która miała ukazać się 5 grudnia. Niestety, jak to czasami bywa, nastąpiły tak zwane „nieprzewidziane komplikacje”. Te komplikacje brutalnie wyrwały nam z rąk ster i rzuciło na na głęboką wodę losowych perturbacji. Przy zdrowych zmysłach utrzymuje nas wzajemne podnoszenie się na duchu i wspólny front walki z nieprzychylną materią! Na szczęście jest Internet. Po tym przydługim wstępie mam zaszczyt przedstawić Państwu Siostry Łotry „Pierwszy lot ptaka”, debitancki album kwartetu akustycznego!

Znane piosenki Siostry Łotry

W sieci do tej pory ukazało się już kilka numerów z tej płyty. Między innymi „Łyse konie”, do którego teledysk nakręciła na stambulskiej plaży egipska producentka i reżyserka Sahar Eletreby.

Płyta Siostry Łotry „Pierwszy lot ptaka” to efekt wielu lat pracy, przede wszystkim Marii i Julii Kepisty. Pierwsze szkice nagrań miały miejsce już w 2016 roku, ale zespół rozwinął skrzydła gdy dołączyli do nich Karol Gadzało (kontrabas) Wojtek Sobura (perkusja).

Siostry Łotry zagrali też na Start naGranie, trójkowym programie promującym młodych artystów. Z tego koncertu pochodzi najbardziej przejmujący utwór jaki słyszałem poświęcony tematowi Holocaustu. Piosenka „Ludzie!”, którą po raz pierwszy usłyszałem podczas Artist’s & Managers Summer Camp w Krakowie latem 2019 roku poruszyła mnie tak głęboko, że miałem łzy w oczach. Przez dłuższy czas nie mogłem jej potem słuchać, była tak poruszająca. To niesamowite, jaki niesie ze sobą ładunek emocji, tak samo w warstwie muzycznej jak i tekstowej.

Nie znane piosenki Siostry Łotry

Jeśli chodziliście na koncerty kwartetu, to pewnie słyszeliście wszystkie te piosenki, ale jeśli nie mięliście tego szczęścia i przywileju, to czeka Was niesamowita uczta! Na płycie są piosenki, które są moimi osobistymi faworytkami do przebojów. Takie jak „Wegetyranki”, „Biało-czarna” czy „Dramat”. Tytuł tego ostatniego utworu, w kontekście tego, co dzieje się z płytą CD jest jak najbardziej uzasadniony. Może dlatego znalazł się dziś na Playliście Spotify New Music Friday Polska, na pocieszenie!

Siostry Łotry „Pierwszy Lot Ptaka” wydanie CD

Niestety na płytę CD jeszcze chwilę przyjdzie nam poczekać! Bardzo nad tym ubolewamy, że może nam się nie udać jej zobaczyć przed Świętami. Jest takie prawdopodobieństwo. Wraz z dystrybutorem Chodzą Słuchy Store przedłużyliśmy pre-order na kolejny tydzień, oraz obniżyliśmy cenę za to piękne wydawnictwo. Spójrzcie sami co dla Was przygotowaliśmy.

Album składa się oczywiście z płyty CD, pięknego unipacka i 24 stronnicowej książeczki z tekstami i przepięknymi grafikami Weroniki Tarki. Jeśli chcecie nabyć płytę w niższej cenie, to kliknij ten link.

O zespole Siostry Łotry

Siostry Łotry w Start naGranie wykonują piosnkę „Ludzie!”

Siostry Łotry to skład nie do podrobienia. Cztery osoby – całe bogactwo brzmień. Na pierwszym planie słyszymy siostry KępistyJulia jest autorką tekstów, śpiewa i gra na wiolonczeli. Maria gra na wibrafonie. Ponadto słyszymy kontrabas Karola Gadzało, perkusję Wojtka Sobury, elektronikę i różne dodatki: m.in. flet, gitarę, piłę i ukulele.

Teksty na płycie są przejmujące, szczere, kobiece. Autorka w sposób lekki, często żartobliwy porusza tematy, które aż proszą się o komentarz. Tematy nie zawsze miłe, nie zawsze łatwe, a jednak robi to w sposób tak wdzięczny, że chce się przy tym tańczyć.

Sociale zespołu

ZESPÓŁ SIOSTRY ŁOTRY KORZYSTA Z USŁUG BE YOUR OWN LABEL

Piosenka „Dramat” na pierwszym miejscu Pan Winyl’s Playlist

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Agnieszka Protas


Jeśli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi kawę.


Polecane treści:

https://panwinyl.pl/2020/12/17/the-unrest-abbys-live-protest-2020-pr/
https://panwinyl.pl/2020/12/16/postanowienia-nie-tylko-noworoczne-felieton-1/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *