SO MUCH LOVE „NASTURCJE” [PREMIERA/DOWNLOAD] - PAN WINYL

SO MUCH LOVE „NASTURCJE” [PREMIERA/DOWNLOAD]

Troszkę nam kazali poczekać na swój trzeci singiel. Ostatnio pisałem o ich piosence „Aloha Ustka” w grudniu minionego roku! Ale oto jest! So Much Love „Nasturcje”! Ponad 6 minut sztuki muzycznej nagrzanej słońceM lata!

Oczywiście, że zanim o piosence coś napiszę, to musicie jej posłuchać:

NASTURCJE

Tak, sprawdziłem co to za kwiatki. Czym się wsławiły, że So Much Love postanowiło o nich napisać piosenkę. Okazuje się, że oprócz tego iż są „punktem zwrotnym” w piosence duetu Jagi i Marka, to mają też właściwości lecznicze. I od tego chciałbym wyjść, bo ma to coś wspólnego jedno z drugim, piosenka i kwiat!

SO MUCH LOVE "NASTURCJE"
So Much Love „Nasturcje” Okładka

SO MUCH LOVE „NASTURCJE”

Jedną z głównych cech leczniczych nasturcji jest dobroczynny wpływ na układ oddechowy. Co bardzo mi się podoba i pasuje do mojej wizji tej piosenki. Piosenka ma „szeroki oddech”, dużą przestrzeń, którą można wdychać, ma też konkretne zapachy kwitnącego rzepaku, czy snopków siana, skóry, lisiej sierści.

Zapachy i kolory, to duża część tej piosenki, bardzo mnie to urzeka. Muzycznie utwór jest osadzony przede wszystkim na wokalu Jagi i wyrazistej, surowej linii basu. Gdzieś w połowie pojawia się piękne piano, które łamie utwór na pół. Jakby do tego momentu lato się rozwija, a potem już „jest z górki”. Zmienia się też liryka. Pojawia się na horyzoncie zima.

CO GDY NASTURCJE PRZEKWITNĄ?

Wtedy jest Ona i On i splecione ich ręce, ciepło relacji. Gdy znika letnie słońce, przekwitają rzepaki, a potem nasturcje, przychodzi jesień i zima, to zostajemy my, sami ze sobą, zapięci jakby w jedną kurtkę (brawo za ten tekst!).

„Nasturcje” to piękny kawałek o przemijaniu lata. Nie jest mi obce uczucie smutku, który pojawiał się już pierwszego dnia wakacji, gdy uderzała mnie świadomość, że to się skończy. Przypominam sobie tamten stan, gorączkowe odrzucanie tych natrętnych myśli o nadciągającej jesieni i zimie. So Much Love w tej piosence, w pewnym stopniu odkupuje moje osobiste „traumy” z dzieciństwa! Teraz rozumiem, że taka jest naturalna kolej rzeczy! A na zimową pluchę i chłód, mamy siebie i kocyki naszych ramion! Bardzo mi się to podoba! Polecam

Pan WInyl

„Ta piosenka, to opowieść o minionym lecie. O czasie między czerwcem, a jesienią, gdy słoneczne dni
odrobinę zdejmują ciężar codzienności, gdy bliskość kochanej osoby, ciepło jej dłoni, pozwalają
nazbierać lato na zapas i zapiąć się w nie jak kurtka na zimę. Tak się składa, że wtedy kwitną nasturcje,
kwiaty, których zawsze jest pełno latem w naszym ogrodzie.”

So Much Love

PODOBA CI SIĘ TA PIOSENKA? DZIĘKI UPRZEJMOŚCI SO MUCH LOVE, MOŻESZ JĄ POBRAĆ NA SWOJE URZĄDZENIE:

[wpdm_package id=’8617′]

Sociale So Much Love:

POZDRAWIAM
Pan Winyl

Pozdrawiam

Agnieszka Protas


Jeśli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi kawę.


Polecane treści:

https://panwinyl.pl/2020/12/22/so-much-love-aloha-ustka-premiera/
https://panwinyl.pl/2021/09/15/fifi-rong-expirience-automatyzacja-w-swiecie-muzyki/

Komentarze: 2

    1. I nawzajemnie 🙂 Umiecie w muzykę i ogrody to widać 🙂 i słychać 🙂 Cieszę się, że po raz kolejny mogłem recenzować Waszą Twórczość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *