TABLEFOX „KEEP THEM GUESSING” ROCK STARSZYCH PANÓW [PREMIERA] - PAN WINYL

TABLEFOX „KEEP THEM GUESSING” ROCK STARSZYCH PANÓW [PREMIERA]

Cześć! Jak co weekend mam dla Was nowości z submithub.com, które do mnie spływają każdego tygodnia! Z dziesiątek piosenek, które mam przyjemność (albo nie) słuchać wybieram, moim skromnym zdaniem, najfajniejsze! Uściślę może jak to wygląda: dostaję numer, słucham go i wystawiam mu „cenzurkę”. Jak mi się bardzo podoba to info o nim ląduje na blogu (tutaj). A jeśli nie odsyłam artystom, że „jestem na nie”. Dlaczego to tłumaczę? Ponieważ musicie wiedzieć, że to wcale nie łatwa praca w obecnych czasach znaleźć dobrą piosenkę. Szczególnie rockową. Tak! Rockowych zespołów bez liku, sprzedaż gitar poszybowała w górę, ale napisać dobrą piosenkę rockową nie umie każdy! Na szczęście są koledzy z Tablefox, nowozelandzki band i ich ostatni singiel z albumu „Battles”, „Keep Them Guessing” czyli „niech dalej zgadują”.

Jak tylko usłyszałem pierwsze nuty i wokal, to pierwsze co sobie pomyślałem, że mam tutaj taki trochę Kasabian. Konstrukcja bardzo mi przypomina „bumblebee”, nie uważacie? Może nawet podobna maniera wokalu? To jest moje „schorzenie zawodowe”. Słucham i nie mogę się pozbyć uczucia, że już gdzieś to słyszałem. I tutaj maluje się cały dramatyzm mojej postaci: nie mogę słuchać oklepanych rzeczy, a zarazem nie cierpię numerów, których nie znam! Patowa sytuacja. Jak żyć?

Tablefox robi muzykę

Tablefox przychodzi ze swoim „Keep Them Guessing” i nic nie odkrywają. Ba! Nawet piszą, że to jedna z lepszych ich piosenek! No i się zgodzę! Nie jestem specem od opinii w stylu „gitary z basem plączą się niczym chłop z babą po ściernisku”, albo takich super specjalistycznych z całym słownikiem muzykologicznym. Ja jestem do tego żeby pisać, co mi robi taka czy inna muzyka! A muzyka Tablefox robi mi tak, że jak słuchałem wczoraj, to musiałem wrócić do niej ze 4 razy! No i musicie mi uwierzyć na słowo! Warto było! Sprawdźcie sami!

Posłuchałem też ich innego utworu:

I mają chłopaki coś w sobie żywego! Coś czego już dawno nie słyszałem! Nie wiem ile mają lat, ale z facjat wyglądają na takich „w moim wieku”. Tym bardziej szacunek za to co robią.

?? Po 2 latach i 6 singlach Tablefox wydaje siódmy i ostatni singiel z albumu „BATTLES”. „Keep Them Guessing”, narodzony w wyniku zmagań ostatnich 2 lat, jest prawdopodobnie najlepszym dziełem Tablefox. Wypełniona dumą, która kręci się i buduje w epicką symfonię dźwiękowych gitar, wzruszającej trąbki i niepowtarzalnego tonu wokalisty Clintona Bella.

Bell miał to do powiedzenia na temat znaczenia utworu „Keep them guessing” jest piosenką o różnych emocjonalnych maskach, które nosimy na co dzień. Używamy tych masek, aby zdobyć sympatię, sympatię, rozgłos lub niesławę, żeby wymienić tylko kilka. Każdy używa ich z dobrych i złych powodów”.

Piosenka dostępna na mojej liście przebojów Pan Winyl’s Playslit na Spotify, a dla tych, którzy chcą bojkotować Spotify mam TOP11, na moim blogu!

ENG

?? After 2 years and 6 singles Tablefox release the 7th and final single from the 'BATTLES’ album. Born across the struggles of the last 2 years, 'Keep Them Guessing’ is perhaps Tablefox’s finest work. Filled with a swagger that twists and builds into an epic symphony of sonic guitars, emotive trumpet and the unmistakable tone of vocalist Clinton Bell.

Bell had this to say on the meaning of the track „Keep them guessing” is a song about the different emotional masks we wear everyday. We use these masks to gain affection, sympathy, notoriety or infamy to name a few. Everyone uses these for good and bad reasons.”

Sociale Tablefox:

Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: