THE PARTY IS OVER FEAT. CZŁOWIEK „POCZTÓWKA Z WAKACJI” (COVER PAPA DANCE) NAJLEPIEJ NA LATO 2021 - PAN WINYL

THE PARTY IS OVER FEAT. CZŁOWIEK „POCZTÓWKA Z WAKACJI” (COVER PAPA DANCE) NAJLEPIEJ NA LATO 2021

Ale dawno nie pisałem! Ale już się poprawiam. Nie martwcie się, co się odwlecze to nie uciecze. Mam zaległych chyba z dziesięć kapitalnych premier! Oczywiście wszystkie znajdziecie na Playliście Pana Winyla! A tutaj, co to się stanęło? The Party Is Over lubują się w kosmicznych piruetach, ale to co odpierdzielili z Człowiekiem, to przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Jeśli muzyce z lat 80-tych czegoś brakowało, to właśnie tego co do kawałka
Papa Dance dodali TPIO i Człowiek. „Pocztówka z wakacji” to definitywnie taneczny numer 1 tych wakacji! Kocham to co robi Daria i Michał w The Party Is Over, uwielbiam teksty Karola Stolarka, Człowieka oraz 1/3 mona polaski (mona nagrała najlepszy #hot16challange ever!) i po usłyszeniu tego numeru już niczego więcej od muzyki nie potrzebuję.

Jestem syty, nakarmiony, usatysfakcjonowany, zadowolony, po brzegi uszu i oczu! Nie będę się silił na poezję, gdy piszę o takich tekstowych asach jakimi są Daria i Karol. Co prawda w tej piosence śpiewają na głosy tekst Marka Dutkiewicza (z jego osobistym namaszczeniem) to nie zmieni to faktu, że i Daria i Karol, to poetyccy kowale!

Co tam będę gadał – oglądajcie klip słuchajcie muzy!

Teledysk

Za obrazek odpowiada Karol Stolarek, który własnoręcznie go przygotował korzystając z kolorystyki oryginalnych, zeskanowanych pocztówek z lat 80-tych. Oglądając teledysk miałem wrażenie, że to jest jakaś reminiscencja. Jakaś odwrócona rzeczywistość, która zagląda przez okno monitora, z tamtych lat śmiesznych strojów kąpielowych i slipek z pozłacaną kotwiczką! I pyk… nagle na ekranie obok panów z Miami Vice i Seana Connery pojawiają się Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Roman Wilhelmi i paru jeszcze.. Myślę, że pojawienie się tych postaci nie jest przypadkowe. Przy najbliższej okazji zapytam zespół o to!

Byłem świadkiem dziania się historii

Jeśli miałbym wymienić w mojej pracy rzecz, którą najbardziej kocham, to powiedziałbym, że to „aranżowanie małżeństw”. Myślę, że jestem całkiem niezłym „muzycznym swatem”. Od dawna czułem, że jakby te dwa kosmosy Darii i Karola się ze sobą spotkały, to będzie zderzenie wszechświatów, który będzie miał tylko dwie możliwości. Albo wszyscy zginiemy, albo zaczniemy tańczyć i śpiewać. Ja widać, świat nie przestał istnieć, zatem na parkiet i wydzierać mordkę w refrenie!

Gdy Karol zszedł ze sceny tamtorocznego FMT w Szczecinie był oszołomiony. Podszedł do stolika, przy którym siedzieliśmy z The Party Is Over i Szymonem Kasprolewiczem z Nowomowy i przez chwilę nic nie mówił. I ja też nic nie mówiłem, bo widziałem ten występ i do dziś bym nie umiał… nie chciał nawet próbować ubrać tego w słowa! Ale mam nagranie! Co prawda słabe jakościowo, bo z telefonu, ale mam! Uwiecznione!

THE PARTY IS OVER
od lewej: Karol Kasprolewicz (Nowomowa), Karol Stolarek (Człowiek / mona polaski) Michał Wajdzik- Radziejowski i Daria Ryczek-Zając (The Party Is Over) oraz brodata mordka Pana Winyla

Pamiętam, że gdy Daria powiedziała, że musi coś z Karolem nagrać, to właśnie ziszcza się kolejne muzyczne marzenie. Pierwsze to gdy Chris Cornell dołączył do RATM i powstał Audioslave… ale tak naprawdę, to byłem rozczarowany muzyką.

Na całe szczęście, gdy Karol już pozbył się jakiejś ilości endorfin z krwi, to mógł zacząć rozmawiać i okazało się, że… współpraca to jest temat! No i po kilku miesiącach możemy wszyscy w tym szałowym numerze się zatracić na letnich parkietach!

Muzykę „z-re-rekonstruował” Michał Wajdzik-Radziejowski, którego również znacie z Rabbit On The Moon. Myślałem, że znam muzykę ROTM’a, że ten sznyt poznam zawsze, ale tutaj mnie Michał zaskoczył. Wbił się w materię tego klasycznego synth-popowego przeboju z solidną wiertarką i dłutem. Podokręcał tam bity i wytłukł z niej całą warstwę banalnego klawisza.

Przebój Lata 2021

Odsłuchałem sobie oryginał tej piosenki i całkiem się cieszę, że TPIO i Człowiek zrobili tę rewitalizację! Numer sam w sobie jest kapitalny, ale ja już nie mam uszu do słuchania tamtych produkcji. Brakuje tej tłustości, tej sytości tego wkładu, który wtedy nie był możliwy. Dlaczego nie był możliwy? Może po prostu nie było dobrego sprzętu? A może coś innego. Dziś słucham „Pocztówki z wakacji” w nowej wersji i mam ochotę na więcej kawałków z lat 80-tych i 90-tych tak odświeżonych i reanimowanych. Podoba mi się to, że zdobyli „błogosławieństwo” Pana Marka Dutkiewicza, że działali z widocznym szacunkiem!

No i uważam, że to najlepszy taneczny przebój tego lata, mimo, że dopiero się zaczęło!

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Agnieszka Protas


Jeśli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi kawę.


Polecane treści:

Komentarze: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *