ZESPÓŁ MÓW POMAGA UTWOREM "DALEKO" - PAN WINYL

ZESPÓŁ MÓW POMAGA UTWOREM "DALEKO"

Jak można pomóc tym, którzy są daleko? Zespół MÓW pomaga utworem Daleko. Historia zaczęła się gdy liderka zespołu MÓW, Ania Bratek, miała okazję porozmawiać z Radkiem Siewniakiem, który będąc fizjoterapeutą postanowił wyjechać do Iraku, aby tam pomagać ludziom. Klip do utworu ukazuje Irak, a dokładnie jest impresją złożoną z ujęć nagranych w irackich miasteczkach – mówi Ania.

Daleko nowy utwór

Jeśli znacie dokonania zespołu MÓW, to wiecie, że możecie się spodziewać najlepszości, tak samo na poziomie lirycznym jak i muzycznym. Nie dziwi zatem, że band i tym, razem serwuje nam cudnie przyrządzone danie muzyczne.

Choć trochę inaczej. Bardzo szanuję, to co kapela robi, cenię sobie teksty Ani. W utworze Daleko mierzy się z trochę obcą dla siebie materią, tak mi się wydaje, czyli publicystyką. Pewnie dlatego tekst jest obdarty z charakterystycznej dla autorki liryki, pełnej pięknych zabaw słownych. Opowiada wprost, dosadnie, z dużą dozą pewności tego, że to o czym opowiada jest naprawdę ważne. Moim zdaniem, świetnie się to Ani udało.

Daleko to utwór opowiadający o szczęściu. Ale jak? Jeśli przeprowadzilibyśmy ankietę, czym jest szczęście, nie spodziewałbym się wielu odpowiedzi w stylu: szczęściem jest dla mnie spotkanie drugiego człowieka.

Bardzo mnie cieszy, że Ania napisała ten utwór a zespół go zagrał. To nie jest kwestia chwili zatrzymania się i zgodzenia, że MÓWi prawdę. To jest sytuacja, w której należy zdrowo się zastanowić nad tym, czy jeśli nie cieszę się ze spotkania z innym człowiekiem, to czy aby coś mi nie umyka w życiu?

Piosenka opowiada o spotkaniu człowieka z człowiekiem z perspektywy osoby pracującej w Iraku, obserwującej życie ludzi, zwykłych ludzi, którzy nie mają nic więcej, oprócz siebie. Pięknie Ania to ujmuje w refrenie: Prawdziwą mądrość posiedli. Mądrość wynikająca z tych spotkań i przekonania, że każdy człowiek wart jest spotkania, chwili uwagi, rozmowy.

Muzycznie zespół wsparł kwartet smyczkowy Altra Volta: Jacek Dzwonowski – skrzypce, Leszek Sojka – skrzypce, Aleksandra Marko-Lech – altówka, Michał Lech – wiolonczela.

POMÓŻ Z Daleko

Zespół MÓW piosenką Daleko pomaga zebrać środki dla irackich dzieci cierpiących na hemofilię i talasemię. Jeśli się chcesz zrzucić to kliknij przycisk poniżej:

A poniżej piękna LIVE sesja dla Vintage Session z końca minionego roku. Polecam również posłuchać i pooglądać. Warto przyglądać się twarzom zespołu, oni się uśmiechają bardzo pięknie.

Jeśli lubisz ZESPÓŁ MÓW, to zobacz też ten artykuł: Natalia Orkisz: Trzy Wcielenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: