Eva Aksamit – Velveteve fot. Grzegorz Bobrowski

Wokalistka, klawiszowiec, kompozytorka i autorka tekstów. Tworzy muzykę do posłuchania i zagłębienia się we własne odczucia. Wraz z zespołem czy podczas solo actów Velveteve gra w klimatach oscylujących wokół alternatywnych brzmień trip-hopu, elektroniki czy soulu. Dla fanów lat 90’.

W Dzień Dziecka – 01.06.19’ – nakładem DIVINARIUM RECORDS, ukazał się debiutancki album VELVETEVE: “MUSIC from the B-SIDE”, na którym znajdziecie 12 autorskich utworów powstałych w latach 2015-18’. Ta płyta jest podróżą w czasie – opowiada o zmianie z zakompleksionej i wycofanej dziewczyny w nieustraszoną kobietę – boginię Afrodytę. Artystka opowiadając o własnej przemianie zachęca do poszukiwania swej własnej boskiej siły – którą, jak uważa – posiada każda kobieta.

Poznałem Ewę na Tak Brzmi Miasto w Krakowie w 2016 roku. Wtedy miała miejsce rozmowa, która, jak się okazało 2 lata później była dla artystki ważna. A dziś mam zaszczyt i przyjemność opatrzyć jej debiutancki album znaczkiem „Pan Winyl Poleca”. Jestem dumny z Ewy i z jej osiągnięć. Wierzę, że jeszcze nie raz nas zaskoczy i uraczy wspaniałymi słowami i nutkami. „Music From The B-side” – POLECAM!

Pan Winyl

Pan Winyl o płycie VELVETEVE w autorskim programie
„Wieczór z Panem Winylem” (od 56:30)

Posłuchaj całej płyty on-line:

Linki:
http://www.velvetemusic.com
https://www.youtube.com/user/velvetevemusic
https://www.facebook.com/velvetevemusic/
https://instagram.com/velvetevemusic/

Pozdrawiam

Pan Winyl